[X3 AP] Jak zdobyć statek Hyperion?

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Arbid
Posts: 15
Joined: Fri, 24. Aug 07, 21:56

[X3 AP] Jak zdobyć statek Hyperion?

Post by Arbid » Mon, 30. Jan 12, 22:46

W X3 Reunion statek Hyperion można było zdobyć wykonując misje pod koniec fabuły - jak jest w X3 AP? W sektorach Paradian lata wiele Hyperionów, ale jak dotąd nie udało mi się ich znaleźć w żadnej stoczni.
X3 AP
Athlon 64 X2 Dual Core 5200+, 2 GB DDR2-667 SDRAM, GeForce 9800 GT, Sound Blaster Audigy.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 31. Jan 12, 01:14

W TC można było go zdobyć abordażem, użyć skryptu dodającego stocznie z nim lub jego do stoczni, lub zagrać w mini fabułę na profilu Zatruty Paranidianin, gdzie po jej zakończeniu dostawaliśmy Hyperiona.

Jak chcesz mieć Hyperiona w stoczniach w AP możesz użyć skryptu (kodu MD) dostępnego na Mamucie: wszystkie statki w stoczniach
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Arbid
Posts: 15
Joined: Fri, 24. Aug 07, 21:56

Post by Arbid » Tue, 31. Jan 12, 18:44

Yacek wrote: Hyperiona w stoczniach w AP możesz użyć skryptu (kodu MD) dostępnego na Mamucie: wszystkie statki w stoczniach
Wielkie dzięki za pomoc, tak zrobię.
X3 AP
Athlon 64 X2 Dual Core 5200+, 2 GB DDR2-667 SDRAM, GeForce 9800 GT, Sound Blaster Audigy.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 31. Jan 12, 19:37

Arbid wrote: Wielkie dzięki za pomoc, tak zrobię.
A to niełatwiej by zaczaić się gdzies w ciemnym sektorze, wysłać pieciu mariesów by przejeli? Jakieś grepowanie gzipów tutaj uprawiacie z tymi skryptami ;)

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 31. Jan 12, 20:32

Kto chce może się bawić w abordaże. Ale Hyperion ma wysokie morale i nie łatwo się poddaje. Do tego po zdobyciu trzeba poddać go gruntownemu remontowi, bo Paranidianie mają nieco inny gust. :)
Ja tam wolę wydać 40 milionów i kupić nowy statek, prosto z taśmy produkcyjnej.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Tue, 31. Jan 12, 21:35

Yacek wrote:Kto chce może się bawić w abordaże. Ale Hyperion ma wysokie morale i nie łatwo się poddaje. Do tego po zdobyciu trzeba poddać go gruntownemu remontowi, bo Paranidianie mają nieco inny gust. :)
Ja tam wolę wydać 40 milionów i kupić nowy statek, prosto z taśmy produkcyjnej.
Sranie w banie :/ Nie ma to jak frajda posiadania statku, który zdobylismy siłą. Za kase to byle frajer może sobie kupić M2 :) Ale zdobyć go siłą, to już zupełnie coś innego :)

Ja polecam mod X3 Rebalance Mod (XRM) - Total conversion - v1.16 , który dodaje naprawdę sporo statków, do których Hypek nawet się nie umywa. Mod jest genialny a i Hypcia można kupić bo ten mod dodaje go do stoczni. Plik dodany przez Yacka jest znacznie ograniczony w porównaniu z możliwościami jakie dodaje nam X3 Rebalance Mod. Mnóstwo statków, kokpity i wiele wiele innych nie wspominając już o Sektorach, które zostały polepszone graficznie.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 31. Jan 12, 22:00

Pytanie dotyczyło Hyperiona i możliwości jego zdobycia.
W pierwszym moim poście wymieniłem wszystkie możliwości wejścia w jego posiadanie.

Mój skrypt nie jest ograniczony. Spełnia w 100% swoje zadanie, a jest nim dodanie do stoczni wszystkich statków, jakie dostępne są w grze (w pliku TShips), a których nie można kupić. Taki był cel skryptu.

Sam gram w XRM, uważam go za najlepszy mod dla TC/AP, ale jaki sens jest w polecaniu tego moda w kontekście pytania tego tematu?
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 1. Feb 12, 05:51

Yacek wrote:
Sam gram w XRM, uważam go za najlepszy mod dla TC/AP, ale jaki sens jest w polecaniu tego moda w kontekście pytania tego tematu?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Jak nie zrozumiesz, to jeszcze raz przeczytaj.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 1. Feb 12, 09:51

Kupic czy zdobyc, oto jest pytanie? Cala ta akcja z Hyperionem to cos dla czego warto jest w te gre pograc. Wielkie przygotowania, planowanie zasadzki oraz jej wykonanie :) Na koniec zostaje powolne restaurowanie niczym zabytkowego Mercedesa :)

Swoja droga dziwne to porownywanie malego 'paczyka' do wielkiego moda:/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 1. Feb 12, 15:22

Sorkvild wrote: Swoja droga dziwne to porownywanie malego 'paczyka' do wielkiego moda:/
Oczywiście że dziwne, nie ma czego porównywać.
Jednak do odpowiednich zadań powinno się używać odpowiednich narzędzi. Jeśli ktoś poprosi o pożyczenie śrubokręta, bo chce wkręcić jedną śrubkę, nie ma sensu polecać mu sklepu z narzędziami, gdzie kupi wiertarki, kosiarki i inne cuda techniki.

Jeśli ktoś gra w TC kilka miesięcy, ma spore imperium statków, kompleksów i miliony na koncie, a do szczęścia brakuje mu Hyperiona, to nie chcąc lub nie mogąc go zdobyć prędzej zainstaluje sobie mój skrypt niż moda XRM, po instalacji którego będzie musiał zaczynać wszystko od początku.
Bo XRM wymaga rozpoczęcia nowej gry, o czym zapomniano wspomnieć reklamując go.
I tylko w tym kontekście porada z modem XRM nie ma sensu odnośnie pytania o Hyperiona.
Jeśli ktoś chce zaczynać nową grę, to jak najbardziej, niech instaluje XRM, nie będzie zawiedziony.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 1. Feb 12, 17:51

Yacek wrote:
Sorkvild wrote: Swoja droga dziwne to porownywanie malego 'paczyka' do wielkiego moda:/
Oczywiście że dziwne, nie ma czego porównywać.
Jednak do odpowiednich zadań powinno się używać odpowiednich narzędzi. Jeśli ktoś poprosi o pożyczenie śrubokręta, bo chce wkręcić jedną śrubkę, nie ma sensu polecać mu sklepu z narzędziami, gdzie kupi wiertarki, kosiarki i inne cuda techniki.
I tu się mylisz. Jak będę chciał wkręcić śrubkę, to przyda mi się Wkrętarka, która zrobi to za mnie. To nazywa się postęp w technice.

A to, że nie zrozumiałeś mojego wcześniejszego posta oznaczało, że XRM też dodaje statki do stoczni. LOL, że ty tego nie wyczytałeś :/

Co do porównywania. Nawet nie smiałem tego robić, bo po co mam się cieszyć smakiem zlizywać smakołyki z wieczka, skoro mogę "wszamać" cały gar :)
Tak więc Ja wolę iść do sklepu i kupić ta wkrętarkę niż śrubokręt ;)
Tyle ode mnie odnośnie śrubokrętów i Hyperionów.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 1. Feb 12, 18:21

Czytasz wybiórczo, tylko to co chcesz przeczytać.
Doczytaj do końca mój ostatni post.

Co z tego, że XRM dodaje statki do stoczni (wiem, że dodaje) skoro chcąc dodać je muszę zacząć nową grę i zapomnieć o wszystkim co miałem do tej pory.
Mnie to nie przeszkadza, zaczynałem nową grę już ze 100 razy, ale nie każdemu to może odpowiadać. Nie każdy "wszamia" gar razem z uszami i dnem. Zresztą ja wolę jeść z talerza. :)

A ja wolę wyciągnąć z szuflady śrubokręt niż ganiać po mieście za wkrętarką, szkoda czasu dla tak drobnej sprawy jak wkręcenie jednej śrubki. A siłę, dzięki Bogu mam. :)

PS. Twoja sygnatura narusza 7 punkt regulaminu. Ale to już sprawa dla admina, dla mnie możesz tam wkleić co chcesz.


Z mojej strony EOT.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 1. Feb 12, 19:04

Spokojnie, bo dostaniesz zadyszki i nie zaśniesz dzisiaj :D A jak razi cię moja sygnaturka, to proszę bardzo edytuję :) Swoją drogą to ty tyler regulaminów tutaj naruszyłeś, że masakra.

PS. Wiesz co? Nie właśnie, że nie edytuję swojej sygnaturki o ile ty nie usuniesz swoich Pseudo reklam z postów :)

Żal mi ciebie :D

Arbid
Posts: 15
Joined: Fri, 24. Aug 07, 21:56

Post by Arbid » Wed, 1. Feb 12, 22:17

Yacek wrote:Co z tego, że XRM dodaje statki do stoczni (wiem, że dodaje) skoro chcąc dodać je muszę zacząć nową grę i zapomnieć o wszystkim co miałem do tej pory. Mnie to nie przeszkadza, zaczynałem nową grę już ze 100 razy, ale nie każdemu to może odpowiadać.
Faktycznie, nie chciałbym zaczynać gry od zera - choć XRM robi wielkie wrażenie. Dlatego zainstalowałem skrypt Yacka. W stocznach pojawiły się nowe statki, ale nadal nie mogę znaleźć Hyperiona. :?:
Sorkvild wrote:Kupic czy zdobyc, oto jest pytanie? Cala ta akcja z Hyperionem to cos dla czego warto jest w te gre pograc. Wielkie przygotowania, planowanie zasadzki oraz jej wykonanie :) Na koniec zostaje powolne restaurowanie niczym zabytkowego Mercedesa :)
Tak, ale porwanie "Paranid Military Hyperion Vanguard" (przepraszam za ewentualne literówki) z sektora gdzie roi się od innych "Paranid Military" to trochę mission impossible - zważywszy, że do abordażu mam jedynie Nemezisa...
X3 AP
Athlon 64 X2 Dual Core 5200+, 2 GB DDR2-667 SDRAM, GeForce 9800 GT, Sound Blaster Audigy.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 1. Feb 12, 23:09

Arbid wrote: Faktycznie, nie chciałbym zaczynać gry od zera - choć XRM robi wielkie wrażenie. Dlatego zainstalowałem skrypt Yacka. W stocznach pojawiły się nowe statki, ale nadal nie mogę znaleźć Hyperiona. :?:
1. Czy dostałeś informacje o dodanych statkach do gry? Jeśli nie, to znaczy że nie masz żadnych innych skryptów zainstalowanych, czyli nie masz znacznika *modified*. Jak temu zaradzić? Zobacz do FAQ#3 i zmień imię na "magiczne". Pamiętaj o dwóch l w nazwie.

2. Jeśli otrzymałeś komunikat, to znaczy że wszystko jest OK i statek znajdziesz w dwóch Paranidiańskich stoczniach w sektorach Third Redemption I Heaven's Assertion.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Arbid
Posts: 15
Joined: Fri, 24. Aug 07, 21:56

Post by Arbid » Thu, 2. Feb 12, 00:26

Yacek wrote:2. Jeśli otrzymałeś komunikat, to znaczy że wszystko jest OK i statek znajdziesz w dwóch Paranidiańskich stoczniach w sektorach Third Redemption I Heaven's Assertion.
Udało się, Hyperion jest dostępny w stoczni w sektorze Heaven's Assertion. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
X3 AP
Athlon 64 X2 Dual Core 5200+, 2 GB DDR2-667 SDRAM, GeForce 9800 GT, Sound Blaster Audigy.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”