(X3:TC) Kolejny nowicjusz, kolejne problemy

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

zeke00
Posts: 6
Joined: Sat, 18. Aug 12, 11:56

Post by zeke00 » Mon, 27. Aug 12, 18:56

Witam ponownie
Uparłem się na antyskaner policyjny, znalazłem sektor gdzie można to nabyć ("nieznany sektor" na południe od Heaven's Assertion, prawda?). Niestety jak tylko wylatuję z bramy obsiadają mnie napastnicy i żegnaj przygodo. Jakiś czas temu spotkałem Transport Toksyn Księcia (czy jakoś tak), trochę do niego postrzelałem i on wtedy...wybuchł. To dlatego nie chcą mnie dopuścić do Duke's Haven?

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 27. Aug 12, 19:27

zeke00 wrote:[...]Transport Toksyn Księcia (czy jakoś tak), trochę do niego postrzelałem i on wtedy...wybuchł. To dlatego nie chcą mnie dopuścić do Duke's Haven?
Tak :) Dlatego :) Ale jak to 'naprawić', nie pytaj. Będziesz sie musiał napracować :)

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 27. Aug 12, 20:20

Na pewno musisz podnieść reputację u piratów. Ważna jest tez reputacja u Paranidian, ale nie pamiętam czy musi być wysoka, czy wręcz niska (dawno się tym nie interesowałem), aby Korsarze wpuścili cię do sektora.

Jest jeszcze jeden problem. Nawet jeśli podniesiesz reputację u piratów i będziesz mógł latać po tym sektorze, to Przystań Księcia nadal będzie na "czerwono" i nie zadokujesz do niej, nie mówiąc o kupowaniu czegoś w niej.
To taki błąd w grze (może ostatnie patche to poprawiały, ale jak pisałem, nie interesowałem się tym od dawna). Rozwiązaniem jest zniszczenie stacji, po pewnym czasie się respawnuje i już będzie przyjazna (oczywiście jeśli odrobisz straconą przez zniszczenie stacji reputację).
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

zeke00
Posts: 6
Joined: Sat, 18. Aug 12, 11:56

Post by zeke00 » Mon, 27. Aug 12, 20:51

Zniszczyć to coś? No to się narobiło. A tak chciałem bezkarnie pohandlować gorzałą. Cóż, trudno. Będę więc tępił brać piracką na odwyku. Dzięki za pomoc.

User avatar
Omega_Man
Posts: 13
Joined: Mon, 20. Aug 12, 22:32

Post by Omega_Man » Tue, 28. Aug 12, 22:50

Co do niszczenia stacji mnie właśnie przed chwilką udało się rozwalić Habitat Piratów w Nieznanym Sektorze przylegającym do Sektora Argońskiego M148. Już od dawna wszystkie pirackie obiekty świecą mi się na czerwono (czasami znowu mogę dokować, ale zasadniczo raz wytłukę grupkę piratów i znowu to samo :P ). Wpadłem, więc na herbatkę do wspomnianego sektora swoim małym Centaurem i zrobiłem "bum". Mówicie, że taka stacja się respawnuje?

Pytanie za 100 pkt. po co na pokładzie Centaura znajduje się miejsce dla 5 Marines? Nie udało mi się znaleźć tej informacji w FAQ/forum choć przyznam, że nadal wczytuję się w kolejne zasoby/wątki. Mam dokupić do Centaura moduł podtrzymywania życia, wyszkolić 5 Marines i ich wsadzić na statek? Co mi to da? Nie kumam tego.

Kajdorf
Posts: 288
Joined: Thu, 27. May 04, 18:54
x4

Post by Kajdorf » Wed, 29. Aug 12, 01:18

Marines służą do abordażu. Gdy masz marines na pokładzie to masz dodatkowe opcje rozkazów. Dodatkowo możesz ich wyszkolić w stacjach wojskowych. (zajrzyj tutaj http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=252215&start=0). Musisz najpierw zbić tarcze do poziomu poniżej 10% i potem ich wysyłasz, na piechotę trochę to potrwa zanim dolecą. Możesz kupić kapsuły abordażowe i je zainstalować na drugim statku. Jeśli grasz Argonem to zrób fabułę dla nich, to jest coś w rodzaju wprowadzenia do gry.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Wed, 29. Aug 12, 04:41

Omega_Man wrote: Pytanie za 100 pkt. po co na pokładzie Centaura znajduje się miejsce dla 5 Marines? Nie udało mi się znaleźć tej informacji w FAQ/forum choć przyznam, że nadal wczytuję się w kolejne zasoby/wątki. Mam dokupić do Centaura moduł podtrzymywania życia, wyszkolić 5 Marines i ich wsadzić na statek? Co mi to da? Nie kumam tego.
Nie ma w FAQ, bo jest w instrukcji do gry. Strona 52 i 53.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Omega_Man
Posts: 13
Joined: Mon, 20. Aug 12, 22:32

Post by Omega_Man » Thu, 30. Aug 12, 12:42

Tak macie racje dzięki, ale źle sformułowałem swoje pytanie. Nie chodziło mi o abordaż tylko czy Marines mogą być wykorzystywani do czegoś innego. Np. naprawa statku. Siedzą sobie chłopaki (mechanicy,inżynierowie) w ładowni i dłubią kluczami nasadowymi przy zaawansowanej technologii :) Gdzieś na tym forum rzuciły mi się w oczy dwa zdania na ten temat i nie mogę tego odszukać.

Co do mojego pytania o eskortę dla UT - w sumie im wyższy mają poziom tym "bystrzejsi" się robią, więc eskorta rzeczywiście nie jest im potrzebna. Abstrahując od notorycznie kupowanych droidów bojowych, piloci UT potrafią unikać walki dokując na dłużej w stacji (pojawia się - "Zostań tam"), gdy w sektorze widzą zagrożenie. Oczywiście ten rozkaz widoczny jest także gdy statek chwilowo nie ma czym handlować z różnych powodów. Być może to tylko przypadek, ale gdy dłuższą chwilę śledziłem ruchy kilku moich handlowców taką zależność dostrzegłem.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 30. Aug 12, 15:59

Omega_Man wrote:Nie chodziło mi o abordaż tylko czy Marines mogą być wykorzystywani do czegoś innego. Np. naprawa statku. Siedzą sobie chłopaki (mechanicy,inżynierowie) w ładowni i dłubią kluczami nasadowymi przy zaawansowanej technologii :)
Można, ale tylko z odpowiednimi skryptami.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Omega_Man
Posts: 13
Joined: Mon, 20. Aug 12, 22:32

Post by Omega_Man » Thu, 30. Aug 12, 16:06

AhAAAA kuczę to jak z obroną antyrakietową Moskit :/ Przyznam, że najpierw ogarnę do końca tę grę, a potem zacznę "skryptować". THX za wieeeele cierpliwości do początkującego :)

Return to “Polskie / Polish X-Forum”