X Rebirth - nowa gra Egosoft'u zapowiedziana!

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

X Rebirth - nowa gra Egosoft'u zapowiedziana!

Post by Sorkvild » Wed, 20. Apr 11, 18:24

[ external image ]


Wydawca Deep Silver i twórca Egosoft, przedstawili dziś zapowiedz nowej gry ulokowanej we Wszechświecie X. Gra przeniesie wielokrotnie nagradzaną serię do nowego wymiaru z radykalnie nową stylistyką i wysmakowaną grafiką.


Kosmiczny symulator X Rebirth zapowiada się jako coś więcej niż kolejny rozdział w Wszechświecie X, to świeży początek wnoszący wiele innowacji w rozgrywkę bez zrywania z dotychczasowymi tradycjami serii X.


Obejrzyj zapowiedz X Rebirth

Image

W odległej przyszłości, Wszechświat X staje w obliczu poważnej i nieodwracalnej zmiany. Kiedy wszechświat mierzy się z nadchodząca i niepewna przyszłością, niezliczone przygody oczekują niczym nowi wrogowie.


Wciel się w role młodego łowcy przygód i jego niezwykłej, żeńskiej współtowarzyszki, przemierzających wszechświat w starym i zdezelowanym statku o chwalebnej przeszłości. Dwoje ludzi samotnie przeciwko galaktyce, grających główne role w wydarzeniach które nadejdą.

Los wszechświata spoczywa w rekach gracza ...

Image

X Rebirth przedstawia spektakularny i nowy początek dla serii X, oferując dla graczy barwny i ekstremalnie wydetalowany wszechświat, czekający do odkrycia w czasie gry.


Zróżnicowane elementy rozgrywki takie jak naładowane dużą dawką akcji walki w przestrzeni kosmicznej, szczegółowa mechanika handlu, eksploracja przestrzeni i szybkie podróżowanie pozwalają graczom doświadczyć naprawdę unikalnej kosmicznej sagi, która zatrzyma ich na długie godziny przed monitorem.

Rozgrywka X Rebirth oferuje zupełnie nowe doświadczenie - rozpoczęcie przygody jest przystępne dla nowych graczy pozostając przy tym dogłębną grą - jak oczekują fani.


Data wydania to ostatni kwartał 2011.


Strona gry

Czytaj Newsletter X - dodatkowe informacje i wywiad z Bernd Lehahn

Galeria

Szkice
Last edited by Sorkvild on Fri, 26. Aug 11, 13:21, edited 3 times in total.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

gujos
Posts: 84
Joined: Wed, 28. Feb 07, 18:24

Post by gujos » Thu, 21. Apr 11, 09:39

Bosko, nareszcie itp.
Ciekawe kto to u nas wyda?
Pozdrawiam

User avatar
Wou
Posts: 471
Joined: Tue, 25. Jan 05, 21:58
x4

Re: X Rebirth - dawne TNBT - zapowiedziane!

Post by Wou » Thu, 21. Apr 11, 14:45

Sorkvild wrote:przemierzających wszechświat w starym i zdezelowanym statku o chwalebnej przeszłości.
Oby to nie znaczyło, że latamy przez całą grę tylko jednym statkiem :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 21. Apr 11, 15:14

Zapewne tak zaczyna sie watek fabularny, latamy sobie jakims starym grzmotem i trafiamy w wir akcji. Nasz statek duzo przeszedl, ale stac go na wiele pomimo tego, ze jest stary. Pewnie tym statkiem bedzie - Experimental Shuttle :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

biocesor1
Posts: 26
Joined: Sat, 2. Jan 10, 14:00

Post by biocesor1 » Fri, 22. Apr 11, 13:34

  • edit...
Last edited by biocesor1 on Mon, 4. Jul 11, 18:25, edited 1 time in total.

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 23. Apr 11, 09:35

Ta antena jest niezła. U mnie robi za tapetę.
Sorkvild: brawo za tekst!!
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Sat, 23. Apr 11, 20:51

No fajnie, ale ... no właśnie ale.
- Graficznie wygląda właściwie tak samo jak ostatni X,
- na filmiku widać bramy, czyli pewnie taka sama konstrukcja gry z sektorami (jump ->load screen, jump -> load screen)
- stacje podobne jak w TC
- na pewno troche nowych modeli, ale model walki taki sam ( widać na screenach )

Więc jeśli nie wprowadzą multi-player to trochę się obawiam, że ta gra nic nie wniesie ponad X3TC poza większymi wymaganiami graficznymi :roll:

Kedudg
Posts: 2
Joined: Wed, 1. Aug 07, 18:33
x4

Post by Kedudg » Sat, 23. Apr 11, 22:30

No koledzy a ja mam pytanko fundametalne " czy będzie multi do gry w sieci" i to po polsku :evil:

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 24. Apr 11, 11:10

Jak znajdzie sie wydawca to bedzie wersja pl
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sun, 24. Apr 11, 13:20

Sorkvild wrote:Jak znajdzie sie wydawca to bedzie wersja pl
A jak nie to coś się pewnie wyrzeźbi. Zresztą nie pierwszy raz...
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

User avatar
tomala tm
Posts: 91
Joined: Sat, 25. Aug 07, 03:11
x3tc

Post by tomala tm » Tue, 26. Apr 11, 00:07

Oglądnąłem właśnie trailer tego nadchodzącego "cuda"..i robi wrażenie(GRAFA). Czego bym oczekiwał tzn zmiany mechaniki i koncepcji serii na bardziej dynamiczną skoncentrowaną na akcji, wciągającej fabule i wiarygodnych frakcjach/rasach, gdzie konflikty można obserwować z boku lub ustawiać się po którejś ze stron a nie czytać o nich na kartach instrukcji poruszając się w kompletnie spokojnym i sielankowym kosmosie de facto.

Mix Freelancera z X-em to jest to czego bym oczekiwał po nowej serii. Ale pewnie będzie tak jak z TC do Reuniona upudrują i sprzedadzą starą historię. Zdezelowanym stateczkiem będzie się gracz przemieszczał tylko podczas fabuły bo w przerwach trzeba rozwinąć biznes nie wiadomo po co po raz n-ty)
Last edited by tomala tm on Tue, 3. May 11, 03:13, edited 3 times in total.

starjacker0
Posts: 143
Joined: Mon, 29. Oct 07, 07:58
x3tc

Post by starjacker0 » Tue, 26. Apr 11, 07:59

A mi tam zalezy, aby sfera ekonomiczna nie zostala ani na jote zubozona (wzbogacona jak najbardziej).
Z kolei bardzo chcialbym wreszcie jakies zjawiska astronomiczne. W Hegemonii (bardzo lubie te gre) byly czarne dziury, a przelot w poblizu gwiazd stapial wpierw oslony, a potem kadlub (jezeli nie mialo sie wynalezionych oslon przeciwslonecznych, to zwykle oslony w ogole nie chronily i od razu kadlub spadal).
Z kolei co bym najbardziej chcial, to sa supernowe, a przynajmniej nowe. Niszczylyby wszystko w systemie, albo przynajmniej statki z oslonami ponizej 1GJ. Ale zalezy mi na uwzglednieniu tez efektow wizualnych (jak np. eksplodujaca gwiazda), a nie tylko wiadomosc, wstrzasy kamera, alarm i spadek oslon, a pozniej kadluba.
Bestią jestem, by się bestią nie stać

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 28. Apr 11, 22:51

Nieco zdjec z konwentu FedCon, spakowane. Duza porcja screenow.
Ketraar wrote:With the users permission I hostet a packed zip archive with all pics.

http://www.after-domination.net/ADGloba ... n_Pics.zip

MFG

Ketraar
Update: Doszla kolejna porcja
Ketraar wrote:Maxxler has a video, he said he'd upload it tomorrow.

In the meantime I got a second pack of pic that he posted after the first set

get the second pack here
Linked both packs in the OP too btw.

MFG

Ketraar
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Tue, 3. May 11, 17:46

Zaglądam na stronę po kilku latach nieobecności , a tu taka piękna niespodzianka !
Jestem oczarowany grą ale i zmartwiony, ciekawe czy znajdzie się wydawca ?

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 3. May 11, 18:03

Techland wydaje u nas X-Superbox, moze tez przejma Rebirth? Taka mam nadzieje.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Tue, 3. May 11, 18:33

Całkiem możliwe, ale o ile pamiętam zawsze są problemy z wydawcą. Zobaczymy co nam los da.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 3. May 11, 21:17

Ciekaw jestem czy dadza do dyspozycji nowy dzial forum pl czy wszystko bedziemy do jednego gara ladowac :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 13. May 11, 15:25

Sorkvild: jak sobie sam nie załatwisz, to Ci nie dadzą :).

A co do Rebirth, obejrzałem trailer, screeny, i cóż, nic specjalnego. Nie chciałbym być postrzegany za wiecznego malkontenta w temacie, ale moim zdaniem po X3 Reunion kolejny produkt Egosoftu (TC) nie był dobry (kupiłem i szybko odstawiłem), a ten nowy będzie tak samo nieudany. Wystarczy przeczytać bajkową reklamę w pierwszym poście by móc podejrzewać odgrzewane kotlety. Znów zaczynamy w zdezelowanym statku? O rrany, który to już raz, piąty czy szósty? ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

piotr11
Posts: 140
Joined: Wed, 5. May 04, 09:08
x4

Post by piotr11 » Sat, 14. May 11, 21:15

Jestes malkontentem Sau :) (no ofence). Ja się tam cieszę że są jeszcze firmy co chcą wydawać gry w starym stylu nawet jak to jest odgrzany kotlet. Lubie gry Rpg oprócz space simów i jak patrze co robią firmy żeby odmóżdżyć ten gatunek to źle mi się robi. Pomimo dziwnych ruchów firmy Egosoft (zamknięcie polskiego forum) cenię ją że potrafi wydać grę gdzie trzeba trochę pomyśleć.
Pozdrawiam
Piotr

User avatar
klarix
Moderator (Polski)
Moderator (Polski)
Posts: 672
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by klarix » Sun, 15. May 11, 00:34

piotr11 wrote:Lubie gry Rpg oprócz space simów i jak patrze co robią firmy żeby odmóżdżyć ten gatunek to źle mi się robi.
Dito.

klarix [ external image ]

Return to “Polskie / Polish X-Forum”